Nie czytaj tego postaWitaj

Od razu uprzedzam- nie czytaj tego wpisu. Nie warto. Niczego on w Twoim życiu nie zmieni, nie powie o niczym ważnym, nie zmusi do przemyśleń. Ot, kolejna zapchaj dziura traktująca o tym, jaki wpływ na Twoje życie ma to, jak sam siebie postrzegasz i czego nauczyłam się od trenera psów. Nuda.

Jesteś tym, czego spodziewasz się od życia.


Czego Cesar Millan nauczył mnie o ludziach?

Pewnie niektórzy z Was nie mają pojęcia, kim jest Millan. śpieszę z wyjaśnieniem- jest on behawiorystą i psim trenerem, znanym jako poskramiacz agresywnych i mających problemy z zachowaniem psów. Zauważył on, jak ważnym aspektem w budowaniu relacji jest energia, jaką emanujemy.

Człowiek o słabej energii jest podświadomie postrzegany jako ofiara. Ktoś, kto boi się własnego cienia i nie potrafi zbliżyć się do grupy, nie nawiąże relacji np. z osobami z tej samej specjalności. Jego postawa ewokuje niemożność przełamania bariery i normalne funkcjonowanie.

Tak samo na etapie poszukiwania partnera. Mężczyzna mający o sobie wybitnie złe mniemanie nie podejdzie do dziewczyny, która mu się podoba i nie zagada do niej, ponieważ ułoży sobie w głowie milion czarnych scenariuszy. Dziewczyna uważająca się za brzydulę nie odezwie się do wypatrzonego faceta, a jeżeli to zrobi, pójdzie jej tak nieudolnie, że prędko pożałuje swego kroku.

Wszystko dlatego, że jestem gorszy/gorsza od innych. Do niczego się nie nadaję.

Guzik prawda. TO SIEDZI W TWOJEJ GŁOWIE.

Miałeś złe przeżycia? Ktoś Cię zranił? Przestań drapać rany, daj im się zagoić. Czy nie dociera do Twego tępego mózgu, że im dłużej grzebiesz się w swoich ranach, tym większe będziesz mieć blizny????! Żyj teraźniejszością. Niech pamięć będzie dla Ciebie skarbnicą pięknych chwil, a nie ponurym więzieniem.

To, że miałeś doświadczenia rzutujące na Twoim życiu, zostałeś skrzywdzony, jest niewątpliwie bolesne. Ale, do jasnej cholery, nie zamierzasz chyba spędzić całego życia z dupą do góry, bojąc się wstać i iść dalej? Pamiętaj- żyjąc tym co było złe, sprawiasz radość swoim prześladowcom i spełniasz ich przepowiednię.


Skoro nie potrafisz się pozbierać to znaczy, jesteś nikim.

Psy nie lubią mięczaków. Ludzie też. Żeby przetrwać trzeba mieć siłę i pewność siebie, znać swoją wartość a nie czekać, aż znów ktoś ci przywali. Jeżeli nie wierzysz w siebie to nikt w Ciebie nie uwierzy.

Miałam taki przypadek, nad którym właściwie non stop pracuję, ale może o tym kiedy indziej...

Przeginać w drugą stronę też nie należy. Zbyt pewni siebie ludzie, przekonani o swej nieomylności, też są niemile widziani. Kluczem do szczęścia jest zachowanie równowagi. Na szczęście większość z nas to potrafi.

Zasada życia


Ktoś bardzo ważny dla mnie stwierdził:

Naszym zadaniem jest sprawić, by dramaty i katastrofy nie stały się naczelną zasadą życia.

W tym prostym zdaniu zawarł on całą prawdę o tym, jak należy przeżyć życie. Nic dodać, nic ująć. Nie możemy pozwolić, by zawładnęły nami nasze demony. Dogrywki nie będzie. Kto przegra mecz, może mieć pretensje tylko do siebie.Komentarze

 1. Dobrze powiedziane. Ja bym tylko uzupełniła: pod warunkiem, że te dramaty i katastrofy dotykają innych ludzi a nie nas :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem dania, że z dramatem trzeba się zmierzyć. Trudno, stało się i trzeba to przetrwać i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Co nas nie zabije, to nas wzmocni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oby te dramaty i katastrofy nas zbyt mocno nie poturbowały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie swego czasu turbowały, ale dałam radę i złapałam dystans..

   Usuń
 4. też wychodzę z założenia że jeśli raz dostaniemy kopa od życia to jesteśmy silniejsi..

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś jest z tą energią. Ludzie z energicznym usposobieniem zazwyczaj są otoczeni całą grupą znajomych - aż się chce z nimi przebywać. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, tacy ludzie mają w sobie coś przyciągającego.

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz! Thanks for comment!

To NIE jest miejsce na Twoją reklamę. Komentarz z linkiem do innego bloga lub jakieś strony = SPAM.

Comment with link for me is a SPAM and won't be published.

Proszę o kulturę wypowiedzi.

Popularne posty z tego bloga

Pianka koloryzująca Elysee : recenzja + porównanie z Venitą

Woda brzozowa Isana- efekty po 4 miesiącach

Marion szampon koloryzujący 4-8 myć