Facet: 7 sygnałów ostrzegawczychWitam

Sesja. Kto z czytających mój blog studiował bądź studiuje wie, ile uczuć potrafi wywołać w studencie to pozornie niewinne słowo. U mnie na szczęście już nic nie wywoła, ponieważ zebrałam wszystkie wpisy i zaczęłam upragnione wakacje.

Ale dzisiejszy wpis będzie traktować o czymś zgoła innym niż moje wakacyjne plany. Od opublikowania rankingu znienawidzonych męskich zachowań minęło już wiele miesięcy, pora więc wrócić do tematyki płci męskiej. Dziś pokusiłam się o stworzenie zestawienia 7 sygnałów, które powinny zaniepokoić każdą mądrą kobietę. 
1. Niezdecydowanie

Jeśli mężczyzna nie potrafi podjąć decyzji nawet w tak błahej kwestii jak wybranie miejsca, gdzie zjecie obiad i notorycznie powtarza "nieważne", "sama coś wymyśl", "nie wiem", może to być sygnałem, że rzeczywiście on oczekuje, iż to ty będziesz za niego myśleć.

2. Mazgajstwo

Nic nie potafi mnie tak zdenerwować jak mężczyzna przypominający rozkapryszoną panienkę, wiecznie jęczący i użalalający się nad sobą. Mężczyzna ma mieć charakter, pewną siłę, a nie pakiet chusteczek higienicznych i smutne oczka mówiące "przytul biednego misia". Na dłuższą metę taki miś to katastrofa dla partnerki.

3. Nieumiarkowanie

Nieważne, czy chodzi o wydawanie pieniędzy, seks, oglądanie erotycznych zdjęć, jedzenie czy alkohol. Brak umiaru jest zawsze zły, do tego nie muszę chyba nikogo przekonywać.

4. Nadmierna agresja

Owszem, wiem, chłopcy lubią się bić bo czują się wtedy bardziej męscy. Ale jeśli Twój partner jako nastolatek lubił bić innych tylko po to, by poczuć adrenalinę i zobaczyć krew, szczycił się nawet tym, że wracał do domu w ubraniu pokrytym krwią a teraz reaguje nadpobudliwie na różne sytuacje: uważaj, bo być może ma w sobie sadyzm.

5. Topienie smutków w alkoholu (lub innych używkach)

XX upijał się za każdym razem, gdy zostawiała go kobieta, a zdarzało się to dość często. Tłumaczył, że to pozwala mu zresetować umysł, zapomnieć o porażce. Ciekawe, czy gdy spieprzy jakąś inną ważną sprawę też pójdzie się upić. Kiedy zagadnęłam go kiedyś, że dla mnie takie zachowanie to oznaka słabości, on się zdenerwował. Na szczęście byłam daleko, nie chciałabym bezpośredniej konfrontacji.

6.Uważanie kobiety za własność

"Chcę, byś była moja na wyłączność" brzmi bardzo wieloznacznie. Nie lubię tego sformułowania, podobnie jak "nie zamierzam się tobą z nikim dzielić". A co to ja jestem, kawałek ciasta by się mną dzielić???? Jeśli do słów dochodzi nadmierna kontrola, nieufność... Czerwona lampka powinna migać jak szalona.

7. Fascynacja śmiercią

Jeśli on ogląda brutalne filmy pokazujące ludzką agonie, fascynuje się sekcjami zwłok, słucha muzyki, w której temat śmierci jest wszechobecny, a nade wszystko bardzo lubi o niej rozmawiać (poruszył nawet temat Twojej lub waszej śmierci)... Jeżeli w dodatku jest nieobecny, pesymistyczny, czasem wręcz odpychający... Moja kontrolka prawie się przepala. To, jak dla mnie, poważny sygnał ostrzegawczy, właściwie krzyk.

Komentarze

  1. Interesujący post :) Na szczęście u mojego męża nic takiego nie występuje.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz! Thanks for comment!

To NIE jest miejsce na Twoją reklamę. Komentarz z linkiem do innego bloga lub jakieś strony = SPAM.

Comment with link for me is a SPAM and won't be published.

Proszę o kulturę wypowiedzi.

Popularne posty z tego bloga

Pianka koloryzująca Elysee : recenzja + porównanie z Venitą

Woda brzozowa Isana- efekty po 4 miesiącach

Marion szampon koloryzujący 4-8 myć