Miłość to harówka

Witam!

Zakochujesz się. W twoim brzuchu lata stado motyli a ty myślisz, że od dziś życie zacznie przypominać bajkę, w której będziesz księżniczką. Dobrze Ci radzę: puknij się w łeb najcięższą książką,jaką znajdziesz i powtórz sto razy:życie to nie bajka. Ty nie jesteś księżniczką, Twój ukochany nie jest księciem.

Zakochanie to nie koniec bajki, to dopiero początek.Miało być pięknie...


A nie jest, przynajmniej nie cały czas. Bo on ma irytujących kolegów, siorbie przy jedzeniu, słucha muzyki przypominającej  wycie potępionych, nosi cały czas te cholerną, czarną, za długą marynarkę. Bo nie rozumie, o co się na niego złościsz. Nie rozumie, jak można gadać przez trzy godziny przez komórkę ,nie rozumie, że trzydzieści par butów to dla kobiety naprawdę niewiele, nie rozumie, że można nie mieć co na siebie założyć mając kilka szaf wypchanych po brzegi ubraniami. Nie rozumie, że można fascynować się powieściami E.L. James.

Różnicie się i to wspaniała wiadomość. Macie swoje wady, słabości, dziwactwa. Macie do tego pełne prawo, jesteście ludźmi. Z niektórymi rzeczami należy walczyć, np. z rozrzucaniem skarpetek po całym domu. Z innymi możecie walczyć, ale wygrana stoi pod wielkim znakiem zapytania. Czy naprawdę myślisz, że on porzuci swój ulubiony zespół muzyczny tylko dlatego, że Tobie nie podoba się ten styl? A czy Ty byłabyś gotowa zrezygnować dla niego, np. z czytania swojej ulubionej gazety? I właściwie po co wymagać czegoś takiego od partnera? Bo jego zainteresowania nie pasują do moich wyobrażeń ???

Miłość to nie tylko słodkie słówka


Słodkie słówka, komplementy, podarunki to tylko wierzchołek góry zwanej miłością. Niżej jest szara codzienność, małe i poważne problemy. Codzienność potrafiąca złamać uczucie, które nie było dość mocne, dość odporne na świat. Żeby to, co was łączy przetrwało, potrzeba codziennej pracy i chęci z obu stron. Jednostronnie nie zbuduje się nic trwałego, to wcześniej czy później się zawali z hukiem, zostawiając tylko ruinę.

Można inaczej


Klub. Piątkowy wieczór, pora idealna na podryw. Już dawno nie wierzę w miłość, nie ma sensu się starać. On jest nawet niezły, a może to wypite drinki zmieniły moją percepcję? Nieważne. Tak samo jak nie jest ważne, jak ma na imię. Adam? Michał? Daniel? I tak do rana będzie po wszystkim, po co się angażować. Jestem niezależna i lubię się zabawić, wiem co robię, jestem dużą dziewczynką szybko nudzącą się zabawkami.

Miłość to harówka, a ja nie lubię harować.

Komentarze

 1. Ja też nie lubię harować ani się poświęcać. Dlatego odrzucałam facetów, którzy tego chcieli ode mnie, bo wiedziałam że taki związek mi szczęścia nie da. Wychodziłam z założenia, że lepiej być samej niż w związku który mnie ogranicza. Aż poznałam kogoś przy kim nie muszę się poświęcać, rezygnować z siebie itd itp. Jestem już z tą osobą prawie 7 lat i niech to trwa jak najdłużej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aż chciałoby się zaśpiewać "ograniczenia i limity nie interesują mnie" :D tak niby powinno być z związku, ale, dziewczyny, nie dajmy się zwariować, że związek nie ogranicza i że nie można niczego narzucać drugiej połówce... Związek to jest ograniczenie, ale na które się musimy zgodzić, a druga połówka ma prawo nam coś narzucać, bo zdecydowaliśmy się dzielić życie na dwoje... W związku nie powinno być miejsca na MOJE i TWOJE! No i od czego są kompromisy! Nie podoba Ci się jego muzyka, poproś by nie słuchał jej przy Tobie :) Przeszkadza mu, że rozmawiasz 3 godziny przez telefon? Rób to wtedy, kiedy nie ma go obok ;) Na każde schorzenie można znaleźć słodkie lekarstwo, tym bardziej w związku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W dzisiejszych czasach ciężko jest dogadać się z drugim człowiekiem. Bycie singlem nie jest złe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dlatego ja wole być singielką ; D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz! Thanks for comment!

To NIE jest miejsce na Twoją reklamę. Komentarz z linkiem do innego bloga lub jakieś strony = SPAM.

Comment with link for me is a SPAM and won't be published.

Proszę o kulturę wypowiedzi.

Popularne posty z tego bloga

Pianka koloryzująca Elysee : recenzja + porównanie z Venitą

Woda brzozowa Isana- efekty po 4 miesiącach

Marion szampon koloryzujący 4-8 myć