Szacunek dla choroby

Czwartek wieczór. Wracam z zajęć, autobus jest prawie pusty. Na pewnym przystanku wsiada dwóch chłopaków, trochę tylko młodszych ode mnie. Jeden z nich zaczyna mi się przyglądać, po czym wdaje się w rozmowę z drugim. Komentują to, że mam ze sobą laskę do chodzenia. Mówią głośno stojąc zaledwie dwa, trzy metry ode mnie. Czy myśleli, że mając chore kolano jestem też głucha albo głupia? Nie wiem i nie chcę wiedzieć.

Przy wysiadaniu powiedziałam "żartownisiowi" coś do słuchu. Zdziwił się. Myślałeś, że kaleka nie potrafi się bronić? Że będzie pokornie znosić drwiny? To się, kurwa, przeliczyłeś.

Moja laska do chodzenia

Bardzo śmieszne

Najbardziej mnie cieszy, gdy mój sposób chodzenia nie wzbudza emocji. Niestety, nie zawsze tak jest, trafiają ci, którzy lubią pokazać palcem kalekę i pośmiać się trochę. Bo to takie zabawne patrzeć, jak się męczę, naprawdę lepsze niż kabaret! Jak fajnie obgadywać mnie za plecami, to od razu poprawia humor.

Przecież ona jest kulawa, mam prawo się z niej śmiać. Nie jest idealna i ma za swoje, pokraka. Takie ścierwa powinni trzymać w zoo.

Atak... śmiechu?

Careffour Opole. Moja mama nagle zaczyna źle się czuć, jej twarz robi się czerwona, ręce się trzęsą, z trudem wypowiada słowa. Kupuje sok przy kasie, musi wziąć kilka słodzików i tabletkę na nadciśnienie. Każdy taki atak może zakończyć się ŚMIERCIĄ.

Dwie kobiety, które były przed nią patrzą się z zaciekawieniem. Jedna, blondynka, komentuje z wyraźnym rozbawieniem.

Moja mama walczyła o życie, tamte dwie uważały, że to świetny temat do żartów.

Siła


Dla mnie nieocenionym wsparciem jest M. Dzięki niemu mogę się uśmiechać, złośliwe komentarze nie bolą tak bardzo. Jest naprawdę dobrym i oddanym przyjacielem, takim, jakiego każdy chciałby spotkać w swoim życiu. Nie mam pojęcia, jak mu podziękować za to, co dla mnie robi.

Szacunek

Tylko o tyle proszę ja, moja mama i inni chorzy. Nie śmiejcie się z nas, nie komentujcie. Wyobraźcie sobie, że kulawi i cukrzycy słyszą, gdy się ich obgaduje.

W niczym nie jesteście od nas lepsi, zapamiętajcie to sobie. Nikt wam nie dał prawa nas krzywdzić.Komentarze

 1. Bardzo mi przykro że taka przykra sytuacjaCię spotkala :/ no ale coz te osoby o sobie wystawiają świadectwo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze niesamowicie wnerwia mnie jak ktoś się śmieje z mojej niepełnosprawności, zwłaszcza, gdy robią to dorośli ludzie! Gdzie kultura i wychowanie, o którym wszyscy twierdzą, że posiadają?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja podziwiam chore osoby ,które nie poddają się w życiu, spełniają swoje plany,marzenia. Nie przejmuj osobami, którzy Cię krytykują - a niech sobie mówią ,ważne jest to jak Ty myślisz o sobie i jakim jesteś człowiekiem. Powodzenia. Buziaki ;**

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie najbardziej "rozwaliło", jak przyszła do nas kiedyś na zajęcia studentka, która pomyliła grupy i godziny zajęć. Zachowywała się bardzo specyficznie - z jednej strony: jakby była w zupełnie innym świecie - mówiła do siebie; z drugiej, kiedy wykładowca zadawał pytanie - dawała na nie wyczerpującą odpowiedź (wiedzę miała ogromną). Po zakończeniu zajęć nasze przyszłe panie logopedki (konkretnie jedna), zaczęły mówić, że ona chyba ma coś z głową, że jest jakaś nienormalna, psychiczna itp. A ja podejrzewam, że cierpiała na Zespół Aspergera albo może autyzm, co przyszłym logopedkom do głów nie przyszło, bo łatwiej wyzwać od wariatów, niż trochę pomyśleć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ludzie są beznadziejni -.- jakby tak jeden z drugą się zamienili z chorymi osobami to może trochę oleju w głowie by im przybyło. Współczuje :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja uważam, że oni już znacznie wcześniej tak się zachowywali wobec innych. Ale ludzie może się bali i nie reagowali na to. Udawali, że "nie słyszą" a taka ignorancja tylko tych chłopaków utwierdzała w przekonaniu, że śmianie się z kogoś to nic takiego.
  Dopiero Ty zwróciłaś im na to uwagę :) Może przemyślą Twoje słowa i zrozumieją, że tak się nie robi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nominowałam Cię do Liebster Blog Award, zapraszam do zabawy:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz! Thanks for comment!

To NIE jest miejsce na Twoją reklamę. Komentarz z linkiem do innego bloga lub jakieś strony = SPAM.

Comment with link for me is a SPAM and won't be published.

Proszę o kulturę wypowiedzi.

Popularne posty z tego bloga

Pianka koloryzująca Elysee : recenzja + porównanie z Venitą

Woda brzozowa Isana- efekty po 4 miesiącach

Marion szampon koloryzujący 4-8 myć